Selected antiques

Temaauktionen ”Selected Antiques” innehåller föremål från flera sekler från 1700-tal till 1800-tal, så som gustavianska möbler, förgyllda bronser, vackra kandelabrar och högklassiga stilmöbler. Konsten består av bland annat några fina stilleben från 1700-talet, ett antal porträtt i olja och ljuva landskapsmålningar.

Se även diverse föremål som mattor och mindre objekt av tenn, porslin och silver.

Fråga oss om du vill veta mer om föremålen eller vill ha råd inför budgivning.

103 föremål