1211219
SAMOVAR, Johann Arnold Lucas (1729-1808), Elberfeld, Tyskland. Omkring år 1800.
Samovar, johann arnold lucas (1729-1808), elberfeld, tyskland. omkring år 1800.

Samovar av målat tenn. Fronten med figurscen. Invändigt med mästarstämpel. Höjd 39 cm.

Slitage, retuscher, smärre skador, del till kran saknas.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V27

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
3 000 SEK