Silver Övrigt
1247614
Tekanna, silver, Moskva 1833. Fransk kontrollstämpel.
Tekanna, silver, moskva 1833. fransk kontrollstämpel.

Invändigt förgylld, oval, på helslagen fot, dekor av godroner samt stansat blomsterband, fällbart lock med svärtad knopp. Svängt svärtat trähandtag. Längd 25 cm, höjd 13 cm, vikt 417 gram.

Slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V23
Anna Wehtje
Anna Wehtje
Ansvarig specialist silver och preciosa
+46 (0)703 18 24 31

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

5 dagar 5 timmar
2 000
193
228
Utropspris
4 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 2 200 SEK. Läs mer.
Budhistorik (4 bud)
23 okt 14:44
2 000 SEK
22 okt 20:54
1 500 SEK
22 okt 19:12
1 100 SEK
22 okt 18:44
1 000 SEK