ALEKSI PUUSTINEN, VAS, "Pisara" (Droppe), glas, träsockel, signerad.

Friblåst glas, separat sockel i ask och återvunnen skateboard-faner.
Basens diameter 20 cm, vasens höjd 15 cm, totalhöjd 18 cm.
Glasblåsare: Penna Tornberg, Notsjö Nuutajärvi.

Helhetsintrycket är gott.

Klubbat pris
380
4 005
435
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (15 bud)
12 sep 2020 9:40
380 EUR
12 sep 2020 9:40
360 EUR
10 sep 2020 18:48
340 EUR
10 sep 2020 18:48
320 EUR
10 sep 2020 18:48
300 EUR
10 sep 2020 18:48
280 EUR
10 sep 2020 18:47
260 EUR
10 sep 2020 18:47
240 EUR
8 sep 2020 21:43
220 EUR
8 sep 2020 21:43
200 EUR
7 sep 2020 19:20
180 EUR
7 sep 2020 19:20
170 EUR
4 sep 2020 20:49
160 EUR
4 sep 2020 11:42
150 EUR
4 sep 2020 11:17
50 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492