Eva Cederström

(Finland, 1909-1995)
Eva Cederström
(Finland, 1909-1995)

EVA CEDERSTRÖM, "ROMEO OCH JULIA".

Sign. 1968. Olja på duk 146 x 101 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Retrospektiv utställning, Amos Anderson konstmuseum, 27.10 - 17.12. 1989.

Biennale der Ostseestaaten: Malerei, Plastik, Grafik. Kunsthalle Rostock, 5.7 - 28.9.1969.

Finlands konstakademis VII treårsutställning, 1968.

Utställningskatalog, Amos Anderson 1989. Illustrerad på sidan 16.

Klubbat pris
4 400
49 588
4 591
Utropspris
4 000 EUR
Budhistorik (16 bud)
8 nov 2020 20:06
4 400 EUR
8 nov 2020 20:06
4 200 EUR
8 nov 2020 20:03
4 000 EUR
8 nov 2020 20:03
3 900 EUR
8 nov 2020 20:03
3 800 EUR
8 nov 2020 20:03
3 700 EUR
8 nov 2020 20:03
3 600 EUR
8 nov 2020 20:02
3 500 EUR
8 nov 2020 20:02
3 500 EUR
8 nov 2020 20:02
3 400 EUR
8 nov 2020 20:02
3 300 EUR
8 nov 2020 20:01
3 200 EUR
8 nov 2020 20:01
3 100 EUR
4 nov 2020 10:02
3 000 EUR
1 nov 2020 9:36
2 600 EUR
30 okt 2020 19:12
600 EUR