Kari Riipinen

(Finland, Född 1952)
Kari Riipinen
(Finland, Född 1952)

KARI RIIPINEN, akryl och kollage på duk, signerad och daterad 2007.

"Woman from Estonia", 50 x 40 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Konstnär

Kari Riipinen, finsk bildkonstnär och fotograf. Riipinen studerade vid Konstindustriella högskolan från 1974 till 1976. Han har även publicerat poesi och musik. Hans arbeten är bland annat inspirerade av popkonsten.

Klubbat pris
240
2 738
250
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (23 bud)
8 nov 2020 20:34
240 EUR
8 nov 2020 19:52
220 EUR
8 nov 2020 19:28
200 EUR
7 nov 2020 20:49
190 EUR
3 nov 2020 16:08
180 EUR
2 nov 2020 13:31
170 EUR
2 nov 2020 13:31
165 EUR
2 nov 2020 13:31
160 EUR
2 nov 2020 13:31
150 EUR
2 nov 2020 9:24
140 EUR
2 nov 2020 9:24
130 EUR
31 okt 2020 15:46
120 EUR
31 okt 2020 10:37
110 EUR
31 okt 2020 10:37
100 EUR
31 okt 2020 10:37
100 EUR
31 okt 2020 10:36
85 EUR
31 okt 2020 10:36
80 EUR
31 okt 2020 10:35
70 EUR
31 okt 2020 10:35
65 EUR
31 okt 2020 10:35
60 EUR
31 okt 2020 10:35
55 EUR
30 okt 2020 19:02
50 EUR
30 okt 2020 18:52
30 EUR