1260158
Olavi Vaarula
(Finland, 1927-1989)
Olavi vaarula, olja på duk, signerad o daterad -55.

OLAVI VAARULA, olja på duk, signerad o daterad -55.

Porträtt i grönt, 90 x 45 cm.

Färgbortfall. Åldersrelaterat slitage.

Laura Pohjola
Laura Pohjola
Ansvarig specialist finländsk modern konst och samtidskonst
+358 (0)50 428 2146

Slutpris
500
5 133
608
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (3 bud)
7 nov 20:20
500 EUR
7 nov 17:55
300 EUR
30 okt 19:09
200 EUR