Unto Koistinen

(Finland, 1917-1994)
Unto Koistinen
(Finland, 1917-1994)

Unto Koistinen, olja på duk, signerad och daterad 1958.

Landskap, 74 x 92 cm.

Åldersrelaterat slitage.

"Unto Koistinens retrospektiv utställning" Tavastehus konstmuseum 3.3. -31.3. 1968.

Klubbat pris
860
9 813
894
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (15 bud)
8 nov 2020 19:45
860 EUR
8 nov 2020 19:44
840 EUR
8 nov 2020 19:44
820 EUR
8 nov 2020 19:43
800 EUR
8 nov 2020 19:43
800 EUR
8 nov 2020 19:43
760 EUR
8 nov 2020 19:43
740 EUR
8 nov 2020 19:43
720 EUR
8 nov 2020 19:43
700 EUR
8 nov 2020 19:43
680 EUR
8 nov 2020 19:43
660 EUR
8 nov 2020 17:19
640 EUR
8 nov 2020 17:19
620 EUR
30 okt 2020 19:42
600 EUR
30 okt 2020 19:08
300 EUR