1255097

TEKANNA, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Tekanna, porslin. qingdynastin, 1700-tal.

Dekor i underglasyrblått, höjd ca 13 cm

Bruksslitage. saknar lock

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
2 000 SEK