1256138
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, tusch och färg på papper. Qingdynastin, sent 1800-tal.
Oidentifierad konstnÄr, tusch och färg på papper. qingdynastin, sent 1800-tal.

Motiv av hovfigurer på häst samt tjänare i naturmiljö, kalligrafi samt 1 rött sigill. Bildmått ca 58x28 cm. Troligen daterad 1881.

Ej examinerad ur ram. Skador.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L126
Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

2 minuter 45 sekunder
1 000
97
114
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 100 SEK. Läs mer.
Budhistorik (3 bud)
25 okt 16:46
1 000 SEK
21 okt 1:57
400 SEK
20 okt 21:31
350 SEK