1258428
SKÅLAR, tre stycken, keramik. Sydostasien, 1600-tal eller äldre.
SkÅlar, tre stycken, keramik. sydostasien, 1600-tal eller äldre.

Svagt celadonfärgad glasyr. Diameter 11-20 cm.

Slitage, mistor, krackelyr, sprickor. Möjligen sjöfynd.

Utropspris
4 000 SEK