TALLRIKAR, fyra (2+1+1) stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i imarifärger, med motiv av växter, diameter 22,5 cm.

Slitage. Nagg. Två med skador.

Utropspris
2 000 SEK