1259638
MUGG, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Mugg, kompaniporslin. qingdynastin, qianlong (1736-95).

Dekor i imari samt famille rosefärger, med motiv av flodlandskap. Höjd 15 cm.

Lagningar. Slitage. Nagg.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Slutpris
450
44
53
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
22 nov 14:02
450 SEK
22 nov 14:02
400 SEK
22 nov 14:02
400 SEK
22 nov 8:32
350 SEK
13 nov 14:58
300 SEK