MATKÄRL/RÖKELSKAR, brons. Arkaiserande stil, troligen sent 1800-tal.

Rektangulär med stiliserade fohundar på locket, runt sidorna siliserade drakar, allt på hög oktagonal fot. Höjd 27 cm.

Slitage, anlupen.

Utropspris
4 000 SEK