1267412
Bordsdekoration, olika stenarter, Kina 1900-talets senare hälft.
Bordsdekoration, olika stenarter, kina 1900-talets senare hälft.

Skulpterade blad och blommor fästa på trädstomme, dekor i olika mineraler, bl a karneol och ädelserpentin. Höjd 28, bredd 27 cm, djup 22 cm.

Smärre slitage.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
150 EUR