CENTRALBORD, Qingdynastin, 1644-1912)Kina

Stomme i trä. Rundskiva med svängda sammankopplade ben. Diameter 105 cm. Höjd 85 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Torrsprickor. Skada vid ena benet, Maskstungen.

Utropspris
7 000 SEK