Konst GrafikJoan Miró
1248181

Joan Miró

(Spanien, 1893-1983)
Joan miró, etsning med akvatint, signerad samt numrerad xxii/xxxiv.

JOAN MIRÓ, etsning med akvatint, signerad samt numrerad XXII/XXXIV.

"Monument à Christophe Colomb et à Marcel Duchamp". Tryckt av Maeght, Paris, utgiven av Georges Visat, Paris, bladstorlek 37,8 x 28. cm

Ej examinerad ur ram.

Dupin 478

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89

Utropspris
20 000 SEK