Konst GrafikJoan Miró
1248184

Joan Miró

(Spanien, 1893-1983)
Joan miró, färglitografi, signerad samt numrerad hc.

JOAN MIRÓ, färglitografi, signerad samt numrerad HC.

"Agora I". Bladstorlek 88 x 77,5 cm (Arches).

Svagt gulnad, bladets yttersta kanter missfärgade. I övrigt välbevarade färger.

Mourlot 704.

Övrigt

Utgiven av Musée d'art moderne de la ville de Strasbourg.

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist Grafik
+46 (0)739 40 08 27

Utropspris
25 000 SEK