Konst GrafikJoan Miró
1250804

Joan Miró

(Spanien, 1893-1983)
Joan miró, färglitografi. signerad och numrerad 13/30.

JOAN MIRÓ, färglitografi. Signerad och numrerad 13/30.

"SÉRIE I, vert sur rouge". Bladstorlek 66 x 101 cm.

Gulnad. Smärre hanteringsveck längs kanterna.

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist Grafik
+46 (0)739 40 08 27

Utropspris
15 000 SEK