Sockerskål med lock, silver, icke identifierad mästarstämpel, Moskva 1799.

Invändigt förgylld,. Rund, på hög fot med kvadratisk bas, parställda uppsvängda hänklar, delvis dekor av godroner samt graverad bladdekor. På locket ekollonknopp. Höjd 21 cm, vikt 478 gram.

Slitage.

Utropspris
6 000 SEK