Två bägare av Israel Esejevich Zakhoder (1892-1908).
Två st invändigt förgyllda, varav den ena även med förgylld dekor på utsidan.
Höjd 7,5 - 8 cm. Vikt 179 g.
Sedvanligt åldersrelaterat slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.