1275196
K. Fabergé, frukt-/ostknivar, 6 st, silver. Hovleverantörsmärke. Moskva, tidigt 1900-tal.
K. fabergé, frukt-/ostknivar, 6 st, silver. hovleverantörsmärke. moskva, tidigt 1900-tal.

Både blad och skaft i silver. Längd 15,7 cm. Vikt totalt 196 gram. I etui 23 x 17 x 3 cm.

Smärre slitage. Etui med slitage.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Slutpris
15 500
1 526
1 819
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (33 bud)
22 nov 18:13
15 500 SEK
22 nov 18:13
15 000 SEK
22 nov 18:13
15 000 SEK
21 nov 0:30
14 500 SEK
19 nov 17:11
14 000 SEK