1275876
Skedar, 6+3 st, silver, S:t Petersburg, 1842 och 1873.
Skedar, 6+3 st, silver, s:t petersburg, 1842 och 1873.

6 st stämplade "I.D.L." för Johann Diedrich Lindqvist. Längd 18 cm.
3 st stämplade "AC.", oidentifierad mästare. Längd 17,3 cm.
Sammanlagd vikt 375 g.

Åldersrelaterat slitage, enstaka smärre bucklor. De tre något mindre med monogramgravering.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
250 EUR