Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Skedar, 6+3 st, silver, S:t Petersburg, 1842 och 1873.

6 st stämplade "I.D.L." för Johann Diedrich Lindqvist. Längd 18 cm.
3 st stämplade "AC.", oidentifierad mästare. Längd 17,3 cm.
Sammanlagd vikt 375 g.

Åldersrelaterat slitage, enstaka smärre bucklor. De tre något mindre med monogramgravering.

Utropspris
250 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13