Emil Wikström

(Finland, 1864-1942)
Emil Wikström
(Finland, 1864-1942)

Emil Wikström, gipsskulptur, signerad och daterad 1890.

Motiv från Kalevala. Höjd 56 cm.

Skador.

Konstnär

Klubbat pris
570
6 458
595
Utropspris
450 EUR
Budhistorik (18 bud)
2 jan 2021 20:18
570 EUR
2 jan 2021 20:18
550 EUR
2 jan 2021 20:18
550 EUR
2 jan 2021 20:18
520 EUR
2 jan 2021 20:18
500 EUR
2 jan 2021 20:18
470 EUR
2 jan 2021 20:18
450 EUR
2 jan 2021 20:17
420 EUR
2 jan 2021 20:17
400 EUR
2 jan 2021 20:16
370 EUR
2 jan 2021 20:16
350 EUR
2 jan 2021 20:16
320 EUR
2 jan 2021 20:16
300 EUR
1 jan 2021 16:07
270 EUR
31 dec 2020 20:45
250 EUR
31 dec 2020 10:37
160 EUR
28 dec 2020 10:53
150 EUR
27 dec 2020 22:56
50 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377