Emil Wikström

(Finland, 1864-1942)
Emil Wikström
(Finland, 1864-1942)

Emil Wikström, bronsskulptur, signerad.

"Pamaus". Höjd 29 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Gjuten av Emil Wikströms museums stiftelse. Detta exemplar är nr.14/30. Certifikat medföljer.

Konstnär

Klubbat pris
2 000
22 660
2 087
Utropspris
700 EUR
Budhistorik (39 bud)
8
2 jan 2021 19:47
2 000 EUR
10
2 jan 2021 19:47
1 950 EUR
8
2 jan 2021 19:44
1 900 EUR
10
2 jan 2021 19:44
1 850 EUR
8
2 jan 2021 19:44
1 800 EUR
10
2 jan 2021 19:44
1 800 EUR
8
2 jan 2021 19:41
1 750 EUR
10
2 jan 2021 19:41
1 700 EUR
8
2 jan 2021 19:38
1 600 EUR
10
2 jan 2021 19:38
1 550 EUR
8
2 jan 2021 19:35
1 500 EUR
10
2 jan 2021 19:35
1 450 EUR
9
2 jan 2021 19:35
1 400 EUR
8
2 jan 2021 19:24
1 350 EUR
9
2 jan 2021 19:24
1 350 EUR
8
2 jan 2021 19:22
1 300 EUR
9
2 jan 2021 17:11
1 250 EUR
8
2 jan 2021 16:25
1 200 EUR
9
2 jan 2021 16:25
1 200 EUR
8
2 jan 2021 13:58
1 150 EUR
31 dec 2020 14:40
1 100 EUR
31 dec 2020 14:40
1 051 EUR
31 dec 2020 13:33
1 001 EUR
31 dec 2020 13:32
1 000 EUR
31 dec 2020 13:29
871 EUR
31 dec 2020 13:29
851 EUR
31 dec 2020 13:29
771 EUR
31 dec 2020 13:29
751 EUR
30 dec 2020 15:38
680 EUR
29 dec 2020 11:34
660 EUR
29 dec 2020 11:34
650 EUR
23 dec 2020 18:23
640 EUR
22 dec 2020 19:20
620 EUR
22 dec 2020 19:19
600 EUR
22 dec 2020 19:19
600 EUR
22 dec 2020 18:26
560 EUR
22 dec 2020 18:26
540 EUR
22 dec 2020 9:57
520 EUR
21 dec 2020 13:34
500 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377