KARL ASPLUND, Zorns graverade verk. Beskrivande katalog. I-II. Stockholm (A.-B. Bukowskis konsthandel) 1920-21.

2 volymer. Halvskinnband. Numrerad 42/325. Ur upplagan som trycktes på linnelump-papper.

Åldersrelaterat slitage.

Proveniens

Skånsk privatsamlare.

Utropspris
4 000 SEK