1265872
Anders Zorn
(Sverige, 1860-1920)
Anders zorn, etsning, 1910, signerad.

Anders Zorn, etsning, 1910, signerad.

"August Strindberg". (II état av II). Plåtstorlek ca 29,8 x 19,8 cm.

Ej examinerad ur ram. Gulnad.

Proveniens

Skånsk privatsamling.

Asplund 231, Hjert & Hjert 149.

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Utropspris
15 000 SEK