1265885
Anders Zorn
(Sverige, 1860-1920)
Anders zorn, etsning 1899, signerad.

Anders Zorn, etsning 1899, signerad.

"Självporträtt med modell II". (V état av VI). Plåtstorlek ca 24,7 x 17,7 cm.

Ej examinerad ur ram. Gulnad.

Proveniens

Skånsk privatsamling.

Delteil 48. Asplund 149. Hjert&Hjert 98. Lidbeck 149.

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Utropspris
25 000 SEK