1266121
Anders Zorn
(Sverige, 1860-1920)
Anders zorn, etsning, 1909, signerad.

Anders Zorn, etsning, 1909, signerad.

"Änkedrottning Sophia". (Etat II av II). Plåtstorlek ca 24,8 x 18,0 cm.

Ej examinerad ur ram. Svagt gulnad.

Proveniens

Skånsk privatsamling.

Asplund 223. Hjert&Hjert 144. Lidbeck 223.

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Utropspris
8 000 SEK