1266167
Anders Zorn
(Sverige, 1860-1920)
Anders zorn, etsning, 1891, signerad.

Anders Zorn, etsning, 1891, signerad.

"Cigarettrökerska I". Plåtstorlek ca 15,9 x 12 cm.

Ej examinerad ur ram. Inga synliga skador.

Proveniens

Skånsk privatsamling.

Delteil 61. Asplund 61. Hjert&Hjert 43. Lidbeck 61.

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Utropspris
20 000 SEK