Konst Grafik
1266223
Anders Zorn
(Sverige, 1860-1920)
Anders zorn, etsning, 1898, signerad.

Anders Zorn, etsning, 1898, signerad.

"Oscar II". (etat II av II). Plåtstorlek ca 24,7 x 17,7 cm.

Ej examinerad ur ram. Inga synliga skador.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - C1
Proveniens

Skånsk privatsamling.

Asplund 132. Delteil 130. Hjert & Hjert 88.

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
16 000
1 567
1 860
Utropspris
20 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
15 nov 2:37
16 000 SEK
11 nov 20:44
11 000 SEK
11 nov 4:51
2 600 SEK
10 nov 13:25
2 400 SEK
9 nov 23:26
2 200 SEK