1269181
Anders Zorn
(Sverige, 1860-1920)
Anders zorn, etsning, 1915, signerad.

Anders Zorn, etsning, 1915, signerad.

"Svanen". Plåtstorlek ca 24,8 x 19,7 cm.

Ej examinerad ur ram. Svagt gulnad.

Proveniens

Skånsk privatsamling.

Asplund 269. Hjert & Hjert 276.

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Utropspris
15 000 SEK