1269355
Anders Zorn
(Sverige, 1860-1920)
Anders zorn, etsning, 1900, signerad.

Anders Zorn, etsning, 1900, signerad.

"Överste Lamont I". Plåtstorlek ca 22,4 x 15 cm.

Ej examinerad ur ram. Svagt gulnad.

Proveniens

Skånsk privatsamling.

Asplund 158. Delteil 157. Hjert & Hjert 106.

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Utropspris
5 000 SEK