1269372
Anders Zorn
(Sverige, 1860-1920)
Anders zorn, etsning 1904, ej signerad.

Anders Zorn, etsning 1904, ej signerad.

Självporträtt 1904 I". (III état av III), osignerad upplaga från "Die Graphischen Künste" 1905. Plåtstorlek ca 17,7 x 12,7.

Ej examinerad ur ram. Gulnad.

Proveniens

Skånsk privatsamling.

Asplund 180, Hjert & Hjert 119.

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Utropspris
3 000 SEK