1269387
Anders Zorn
(Sverige, 1860-1920)
Anders zorn, etsning 1909, signerad.

Anders Zorn, etsning 1909, signerad.

"Kanslirådet Hugo Tigerschiöld". Plåtstorlek ca 16.4 x 12.4 cm.

Ej examinerad ur ram. Svagt gulnad. Fläckar.

Placering: Geijersgatan 3A, 411 34 Göteborg
Proveniens

Skånsk privatsamling.

Asplund 229. Hjert & Hjert 148

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
3 000 SEK