1269423
Anders Zorn
(Sverige, 1860-1920)
Anders zorn, etsning, 1903, signerad.

Anders Zorn, etsning, 1903, signerad.

"Nanette". (II état av II). Plåtstorlek ca 20 x 15 cm.

Ej examinerad ur ram. Svagt gulnad.

Proveniens

Skånsk privatsamling.

Delteil 173. Asplund 174. Hjert&Hjert 238.

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Utropspris
15 000 SEK