1269494
Anders Zorn
(Sverige, 1860-1920)
Anders zorn, etsning, 1912, signerad.

Anders Zorn, etsning, 1912, signerad.

"Hårbandet". (III état av III). Plåtstorlek ca 30 x 20 cm.

Ej examinerad ur ram. Svagt gulnad. Smärre fläckar.

Proveniens

Skånsk privatsamling.
Torsten Laurin och med hans stämpel a tergo.

Asplund 253. Hjert & Hjert 264.

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Utropspris
10 000 SEK