1269885

Anders Zorn

(Sverige, 1860-1920)
Anders zorn, etsning, 1917, signerad.

Anders Zorn, etsning, 1917, signerad.

"Sappo". (III état av III). Plåtstorlek ca 20,6 x 18 cm.

Ej examinerad ur ram. Svagt gulnad. Svagt missfärgad efter passepartout.

Proveniens

Skånsk privatsamling.

Asplund 278, Hjert & Hjert 283.

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Utropspris
10 000 SEK