1269894
Anders Zorn
(Sverige, 1860-1920)
Anders zorn, etsning, 1912, signerad.

Anders Zorn, etsning, 1912, signerad.

"Skrämda". (II état av II). Plåtstorlek ca 20 x 15 cm.

Ej examinerad ur ram. Gulnad. Missfärgad efter passepartout.

Proveniens

Skånsk privatsamling.

Asplund 248.
Hjert & Hjert 261.

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Utropspris
8 000 SEK