1269943
Anders Zorn
(Sverige, 1860-1920)
Anders zorn, etsning, 1917, signerad.

Anders Zorn, etsning, 1917, signerad.

"Kajuta". (III état av III). Plåtstorlek ca 29,6 x 19,6 cm.

Ej examinerad ur ram. Gulnad.

Proveniens

Skånsk privatsamling.

Asplund 279, Hjert & Hjert 284.

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Utropspris
15 000 SEK