1270188
Anders Zorn
(Sverige, 1860-1920)
Anders zorn, etsning, 1906, signerad.

Anders Zorn, etsning, 1906, signerad.

"En ring". Plåtstorlek ca 21,5 x 16 cm.

Ej examinerad ur ram. Gulnad. Fläckar.

Proveniens

Skånsk privatsamlare.

Asplund 208. Delteil 206. Hjert & Hjert 130.

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Utropspris
5 000 SEK