1270201
Anders Zorn
(Sverige, 1860-1920)
Anders zorn, etsning, 1917, signerad.

Anders Zorn, etsning, 1917, signerad.

"Al". (III état av III). Plåtstorlek ca 17,3 x 11,9 cm.

Ej examinerad ur ram. Svagt gulnad. Svaga missfärgningar.

Proveniens

Skånsk privatsamlare.

Asplund 276, Hjert & Hjert 281.

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Utropspris
6 000 SEK