Modern Art + Design 628  –
Följ auktionen live  ⟩
Modern Art + Design 628  –
Följ auktionen live  ⟩
Konst Grafik
1270264
Anders Zorn
(Sverige, 1860-1920)
Anders zorn, etsning, 1903, signerad.

Anders Zorn, etsning, 1903, signerad.

"Vid kakelugnen". (V état av V). Plåtstorlek ca 17,7 x 11,9 cm.

Ej examinerad ur ram. Gulnad. Obetydligt hål övre högra plåtkant. Smärre fläckar.

Proveniens

Skånsk privatsamlare.

Asplund 172. Delteil 173. Lidbeck 172. Hjert & Hjert 237.

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Slutpris
28 000
2 742
3 255
Utropspris
15 000 SEK
Budhistorik (22 bud)
15 nov 17:51
28 000 SEK
15 nov 17:51
27 000 SEK
14 nov 17:42
26 500 SEK
14 nov 17:41
25 500 SEK
14 nov 17:41
25 000 SEK