1270376
Anders Zorn
(Sverige, 1860-1920)
Anders zorn, etsning, 1909, signerad.

Anders Zorn, etsning, 1909, signerad.

"C.F. Liljevalch". (IV état av V). Plåtstorlek ca 19,8 x 14,9 cm.

Ej examinerad ur ram. Gulnad.

Proveniens

Skånsk privatsamlare.

Asplund 224, Hjert & Hjert 145.

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Utropspris
5 000 SEK