1270381
Anders Zorn
(Sverige, 1860-1920)
Anders zorn, etsning, 1906, signerad.

Anders Zorn, etsning, 1906, signerad.

"Marcellin Berthelot". (II état av II). Plåtstorlek ca 21,2 x 15,7 cm.

Ej examinerad ur ram. Svagt gulnad.

Proveniens

Skånsk privatsamlare.

Asplund 206, Hjert & Hjert 135.

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Utropspris
5 000 SEK