1270385
Anders Zorn
(Sverige, 1860-1920)
Anders zorn, etsning, 1897, signerad.

Anders Zorn, etsning, 1897, signerad.

"E.R. Bacon". (III état av III). Plåtstorlek ca 23,9 x 15,7 cm.

Ej examinerad ur ram. Svagt gulnad.

Proveniens

Skånsk privatsamlare.

Asplund 116. Delteil 114. Hjert & Hjert 77

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Utropspris
4 000 SEK