1270411
Anders Zorn
(Sverige, 1860-1920)
Anders zorn, etsning, 1907, signerad.

Anders Zorn, etsning, 1907, signerad.

"Knut Kjellberg". Plåtstorlek ca 17,8 x 12 cm.

Ej examinerad ur ram. Gulnad. Smärre fläckar.

Proveniens

Skånsk privatsamlare.

Asplund 217, Hjert & Hjert 138.

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Utropspris
5 000 SEK