Stekfat, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Oktagonal med dekor i imarifärger och guld av blommande pioner, kyrsantemum och körsbärsträd. Längd 43 cm.

Kantlagningar. Slitage.

Utropspris
3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

38. Olle Alberius, bordslampor, ett par, modell "2214/271", Orrefors, 1960-70-tal.
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
Aktuellt bud:
10 000 SEK