Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

TALLRIKAR, 5 st, kompaniporslin, samt FAT, ett par, porslin. Qingdynastin samt Japan, 1700-tal samt 1900-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av blommor, växter, landskap. Diameter 23-24 cm. Ett par fat, med motiv av geishor. Diameter 19 cm.

Slitage. Sprickor. Nagg.

Utropspris
4 000 SEK